Aero 05 - výkonný komorový kite na snowkiting a landkiting

Kite Aero 05 disponuje vysokým tahem a snadným řízením. Chování kita je snadno předvídatelné a ovládání se pro vás rychle stane zcela přirozeným. Díky tomu budete mít i mimořádně velký výkon nového Aera stále pod kontrolou.

Pegas AERO je landkitový a snowkitový speciál stvořený pro freeride a velké polety. Depower kite nové koncepce je určený především pro zkušenější kitery, kteří dokážou draka výborně ovládat, ale přesto se chtějí soustředit především na jízdu a triky. Křídlo má výborně vyvážené letové vlastnosti v celém rozsahu letového okna. Díky menší štíhlosti a většímu počtu komor je kite maximálně stabilní, má stálý tah i v kraji okna a při skocích dokáže dokonale podržet ve vzduchu. Kite Aero plně využívá novou Pegas koncepci autostabilního tvaru vrchlíku a spolu s výborným depowerem přispívá k maximálnímu komfortu jízdy i v nepříznivých podmínkách. Současně kite disponuje vynikajícím výkonem, díky kterému si dokážete skvěle srovnat hladinu adrenalinu.

 

Konstrukce Aera má zlepšenou aerodynamiku díky vyššímu počtu komor a přesněji vyvázané náběžné hraně. Celkovou tuhost křídla zajišťují osvědčené diagonální segmenty, které současně roznášejí tahové síly uvnitř vrchlíku. Samozřejmostí je vyztužení žeber proti roztržení a zesílení žeber v místech našití poutek. Na koncích krajních komor jsou pro snadné čištění (od sněhu, písku apod.) umístěny otvory uzavíratelné welcro-páskou (suchým zipem). Vyvázání vrchlíku je ukončené barevně odlišenými spojovacími šňůrami, které odpovídají barevnému provedení ovládacích šňůr na originál baru Pegas.

K maximální bezpečnosti přispívá také osvědčená hrazda Pegas s velmi dobře a pohotově dostupnými bezpečnostními prvky.

Aero je díky vynikajícímu stálému výkonu v širokém rozsahu letového okna ideálním tažným drakem pro snowkiting a mountainboard. Díky upravené konstrukci funguje kite i ve velmi slabém větru od cca 1m/s. Při stálém větru od cca 2 – 3 m/s již dává dostatečný tah pro jízdu, především ve slabším větru oceníte velký tah kita i v kraji letového okna. Kity jsou dodávány buď jako samotný kite (vrchlík) nebo jako komplet s hrazdou a kitebatohem (sada obsahuje kite, ovládací šňůry Dyneema barevné 4 x 25 m / 250 kg, ovládací hrazdu - bar včetně Pegas bezpečnostního systému, kitebatoh Pegas, obal na kita, větrný rukáv dl. 160cm a příručku).

Charakteristika:

 • snadná a rychlá příprava na start
 • lehký start a možnost zrušení tahu pomocí brzd
 • stálý tah až do kraje letového okna
 • depower systém s výbornou účinností a stabilitou kita v celém rozsahu letového okna
 • přesné a citlivé řízení, snadné navedení kita do kraje letového okna
 • vynikající výkon pro skoky
 • diagonální konstrukce s malým počtem vyvazovacích šňůr s odstupňovanou tloušťkou šňůr
 • vyztužení žeber proti poškození
 • zpevnění náběžné hrany pro vyšší odolnost a životnost
 • otvory v krajních komorách pro snadné čištění (od sněhu, písku apod.)
 • odlehčená konstrukce s využitím diagonálních segmentů umožňuje létání i v minimálním větru
 • pečlivé a přesné zpracování, použitím osvědčených špičkových materiálů
 • na objednávku možnost různého barevného provedení
 • na zakázku možnost výroby jako „reklamní létající zařízení“

Technická data Pegas Aero:

 

velikost

Aero 8

Aero 10

Aero 13

počet komor

24

24

24

plocha rozložená m2

8,2

10,3

12,8

rozpětí rozložené m

4,6

6,0

6,7

štíhlost rozložená

3,5

3,5

3,5

délka ovládacích šňůr m

4 x 25

4 x 25

4 x 25

základní barvy

černá - bílá - šedá

černá - bílá - červená

černá - bílá - oranžová

 

© 2015 Pegas2000. Všechna práva vyhrazena.
PEGAS, Švábky 2, 180 00 Praha 8
telefon: 242 413 083
mobil: 603 15 25 23
e-mail: pegas(at)pegas2000.cz

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. SOUHLASÍM

webdesign a správa webu:PZ