servis

Kite repair - profesionální servis kite vybavení

 

KITE OPRAVY komorových i nafukovacích kitů a doplňků. Do týdne nebo expres. Více jak 30 let zkušeností...

Provádíme opravy a servis kitů všech značek a typů, komorových, tak nafukovacích. Nově také opravy Wing křídel. Náš kite servis využívají majitelé kitů Ozone, North, Slinshot, RRD, Ocean Rodeo, Flysurfer a dalších značek. Všechny opravy se snažíme vyřídit co nejrychleji (standardně max. do týdne), po dohodě v akutních případech i "na počkání“,  případně během jednoho dne. Při opravách využíváme technologie a zkušenosti s více jak 20ti leté výroby vybavení pro paragliding a powerkiting. Opravy provádíme maximálně šetrně s ohledem na životnost a letové vlastnosti kitů a také s minimálními zásahy do grafického provedení kitů (aby oprava byla co nejméně viditelná).

  • DÍKY LETITÝM ZKUŠENOSTEM JEDINĚ U NÁS DOSTANETE NA OPRAVY ZÁRUKU 1 ROK A TO I NA TĚSNOST DUŠE V MÍSTĚ OPRAVY!
     
  • KITY MŮŽETE PŘEDAT DO OPRAVY V NAŠÍ FIREMNÍ PRODEJNĚ PEGAS NEBO ZASLAT POŠTOU NA NAŠÍ ADRESU.

V případě posílání poštou doporučujeme doplnit kita plánkem s vyznačením místa poškození a popisem poškození. Nezapomeňte doplnit vače kontakty - telefon, případně e-mail. Kity předávejte do opravy suché a čisté (bez písku!). Mokré a špinavé kity musíme před opravou vyčistit a usušit a tuto službu Vám budeme nuceni připočítat k ceně opravy!

OPRAVY NAFUKOVACÍCH KITŮ

Speciálně na opravy nafukovacích kitů jsme vyvinuli některé originální postupy, které nám umožňují provádět servis v maximální možné kvalitě. Poškození je většinou specifické a proto pro každou opravu hledáme optimální postup a materiály.

Trhliny v ploše vrchlíku opravujeme přelepením samolepicí tkaninou a prošitím. Při opravách se snažíme maximálně respektovat grafické – barevné provedení.

 

Při opravách velkých poškození hlavního bánu využíváme osvědčené kombinace vnitřní samolepicí a vnější pevnostní tkaniny.  Opravené místo prošíváme pevnostním šitím. výsledná pevnost opraveného místa bývá zpravidla větší než u původního materiálu.

Příklad opravy masivního prodření tkaniny hlavního bánu na velké ploše - při opravě jsme se snažili o co nejmenší narušení vzhledu kita:

Při větším poškození hlavního bánu dochází většinou také k protržení vnitřní duše. Také na tyto opravy jsme vyvinuly originální způsob opravy, při kterém nedochází k žádnému zeslabení opravovaného místa a tedy ani ke snížení životnosti duše. Tento postup je vhodný i pro opravy těch největších poškození duše.

    

 Opravujeme i veškeré "nestandardní" poškození, například vytržení vývazu kita. Tato oprava vyžadovala specifický postup, aby nový vývaz vydržel extrémní zatížení.

Uvedené postupy a technologie nám dovolují poskytovat na opravy plnohodnotnou 1letou garanci a to i natěsnost duše v místě opravy! Součástí oprav bánu nebo duše je také kontrola nafouknutého kita a těsnosti opravené duše.

 

Orientační ceny nejčastějších oprav:

  • ·         výměna poškozené šňůry 350 - 500,- Kč
  • ·         oprava látky samolepící tkaninou od 120,- Kč
  • ·         oprava roztrženého žebra (komorové kitů) od 500,- Kč
  • ·         výměna dílu u komorového kita 300 - 900,- Kč
  • ·         oprava poškozené - přetržené ovládací šňůry (mezi hrazdou a kitem) cca 350 - 450 Kč
  • ·         oprava - zalepení - hlavního bánu (duše) včetně zpětné instalace duše od 900 Kč

Příplatek za čištění vrchlíku - v případě nutnosti odstranění písku, bahna, hlíny nebo vysušení kita před opravou připočítáváme navíc 100 - 300 kč podle stupně znečištění!

 

Předsezóní technické prohlídky

Nabízíme provedení komplexní kotroly vašeho kita před zahájení hlavní kiteboardingové sezóny.  Často se stává, že po příjezdu / příletu na vysněný kitový spot objevíte na kitovém vybavení nečekanou závadu, která vám může provozování kitingu výrazně zkomplikovat nebo i zcela znemožnit. Velmi častou závadou je např. protažení nosných šňůr, u většiny kitů dochází po cca 100 letových hodinách k protažení o 10 – 15 cm! Takovéto rozdíly už mají velký vliv na letové vlastnosti kita.  

Před zahájením kitové sezóny proto doporučujeme provézt celkovou kontrolu kite kompletu. Součástí této prohlídky je kontrola tkaniny a stavu šňůr, délek ovládacích šňůr, kontrola hrazdy a dalších doplňků, u nafukovacích kitů také kontrola těsnosti. Doporučujeme provádět tuto prohlídku před začátkem nové sezóny. Tyto služby poskytujeme na Pegas vybavení za cenu 250,- Kč. Pro ostatní značky je cena 500,- Kč. V ceně nejsou případné letové testy.

Případné závady v ceně do 500,- Kč provedeme automaticky, náročnější a dražší opravy budeme předem konzultovat se zákazníkem. 

Pokud se chystáte zakoupit použité vybavení a nejste si jisti jeho stavem, můžeme vám vše zkontrolovat, případně odhadnout cenu.